Dláždění budoucnosti

P R E S S B E T O N

Dláždění budoucnosti
podlahy ve vinném sklepě - PRESSBETON - BAUTECH

PRESSBETON je anglická technologie dláždění monolitickým tištěným betonem. Je to dokonale rozvinutý chemicko-technologický systém vytváření zpevněných povrchů z monolitického betonu procesem barvení a tisku povrchu čerstvě položené betonové plochy.

Betonová směs, jejíž vlastnosti jsou zlepšeny přidáním fibrinových vláken pro zvýšení pružnosti a provzdušňovacího prostředku proti vzniku trhlinek při mrazu, se položí obvyklým způsobem na požadovanou úroveň povrchu. Minimální doporučená tloušťka monolitu je 8 cm.

Na mechanicky zpracovaný a  uhlazený povrch betonové plochy se aplikuje barevné práškové tvrdidlo (speciální směs cementů, křemičitanového písku a pigmentu) v barvě, kterou si zákazník vybral z nabídky 20 základních odstínů a zapracuje se do povrchu.

Po zavadnutí se přes práškový mastek (zpravidla v tmavší barvě) do měkkého, ale pružného povrchu betonu postupně vtiskne vzor soupravou pryžových matric. Je možné si zvolit z nabídky 10 různých vzorů matric. Volbu je dobré přizpůsobit stylu prostředí a také velikosti plochy.

Po vytvrdnutí (1-2 dny) a omytí plochy se suchý povrch nastříká bezbarvým uzavíracím nátěrem, který uzavře povrch a chrání jej tak proti nasakování vody a nečistot a zvýrazní rovněž jeho barvu.

Tento bezbarvý uzavírací a ochranný nástřik je možné použít také pro veškeré betonové výrobky jako jsou tzv. zámkové nebo vymývané dlažby nebo jiné materiály, u nichž chceme zamezit nasakování vody. Významně to prodlouží jejich životnost protože nedochází k odmrzání povrchu. Nástřik také brání nasakování olejů a nečistot, zvýrazní barvu, usnadňuje údržbu a omezuje prašnost plochy a zarůstání plevelem.

PRESSBETON - BETON, CO SE LÍBÍ

Použití
podlaha na terase - PRESSBETON - BAUTECH

PRESSBETONEM vytvořené chodníky, terasy, okolí bazénů, nájezdy ke garážím, ale třeba také parkoviště, náměstí, benzínové stanice, autobusové zastávky nebo nástupiště jsou nejen velmi estetické, ale získávají navíc výhody, které nemůže nabídnout žádná jiná metoda dláždění: plocha PRESSBETONU se nepropadá a nerozestupuje, nedochází ke kontaminaci půdy pod povrchem ani k podmáčení přilehlých objektů protože betonový povrch odvádí veškerou vodu, na povrchu nezůstávají mastné skvrny nezarůstá travou a plevelem a jeho údržba je velmi snadná.

PRESSBETON je dokonalé napodobení přírodních materiálů v široké barevné škále za cenu srovnatelnou s jinými druhy dláždění.

Reliéfy matric čerpají inspiraci v tradičních materiálech užívaných pro dláždění. Žula, břidlice, pískovec, cihla a kámen v mnoha podobách jsou dokonale imitovány jak tvarově, tak barevně.